Obhajkyňa šampióna Serena Williams odstúpila z Australian Open

Serena Williamsová sa v piatok pripojila k galaxii tenisových hviezd, ktoré vystúpili z Australian Open, ktoré sa začína 15. januára.

Američanka, ktorá získala titul minulý rok, keď je tehotná sedem týždňov, je v rámci jeden titul rovnajúci sa 24-ročnému veľkolepému rekordu Margaret Court, ale cítil, že po dlhej neprítomnosti nie je pripravená sa Bet 365 vrátiť na turné. Serena Williamsová je považovaná za „veľmi ťažkú“, pretože prehrala súdny comeback Prečítajte si viac

Iba 24 hodín po tom, čo sa Andy Murray sklonil nevyhnutnému a vytiahol sa, aby sa vrátil do Veľkej Británie a hľadal viac lekárskej pomoci na svojom zranenom pravom boku, najlepší hráč v ženskej hre rozhodol, že jej prípravy klesli len na krátku úroveň musí byť konkurencieschopný.

Kei Nishikori sa tiež stiahol tento týždeň a pretrvávajú pochybnosti o Novakovi Djokovičovi, Stan Wawrinke a Rafael Nadalovi.

„Po súťažení v Abú Zabí som si to uvedomil, hoci som super blízko, nie som tam, kde by som osobne chcel byť, “povedal Williams.

„ Môj tréner a tím vždy hovorili, „choďte na turnaje iba vtedy, keď ste pripravení ísť celú cestu“.Môžem súťažiť – ale nechcem len súťažiť, chcem robiť oveľa lepšie ako to a potrebujem trochu viac času. Aj keď som z toho sklamaný, rozhodol som sa tento rok nekonkurovať na Australian Open.Serena Williams zdieľa prvé fotografie dcéry Alexis Olympia. Prečítajte si viac

„Pamäť minuloročného Open je taká, že Budem so sebou a Olympia [jej dcéra] a tešíme sa na návrat.Oceňujem podporu a porozumenie mojich fanúšikov a všetkých na Australian Open. “

Riaditeľ turnaja Craig Tiley, ktorý nervózne čaká na potvrdenie štartu od Victoria Azarenky, povedal:„ Skutočný šampión Sereny je demonštrovaná v herkulovom úsilí, ktoré vynaložila za posledných niekoľko Bet 365 mesiacov v snahe hrať na Australian Open.

„Serena presahuje šport tak, ako pristupuje ku všetkým aspektom svojho života a dôsledne dáva jej všetko vo všetkom, čo robí. Nikdy nebolo dosť dobré na to, aby iba súťažila, chce si dať najlepšiu šancu na výhru.

„Preto ju tlačila a tlačila do jedenástej hodiny, aby ju urobila konečné rozhodnutie. “