22bet

Boltonove problémy nie sú nové. Kam sa podeli všetky peniaze z Premier League?

Prvýkrát som bol za Boltonom po výzve, aby som vzal môjho mladšieho brata na futbalový zápas. Bolo to v roku 1978, mal som 14 rokov, bolo pod nátlakom, a napriek tomu som sa rozhodol, že sa mi to celkom páčilo a odvtedy som fanúšikom. Bol to pohárový zápas proti Arsenalu – môj otec nebol futbal, takže sme to robili z vlastnej vôle. Ale vtedy to bola naozaj chlapčenská vec, ktorá teraz znie hlúpo, takže som nechodil pravidelne, kým som sa nepresťahoval do Londýna, čo bolo trochu náhodné.V roku 1994 som dostal permanentku a začal som sa vracať do Boltonu, keď klub ešte hrával v Burnden Parku, než sme sa v roku 1997 presťahovali na nový štadión. Boltonov administrátor je optimistom v otázke záchrany klubu ako likvidácie. Prečítajte si viac

< p> V deň zápasu to bolo určite živé a živé, ale Burnden Park bol drsný a pripravený: boli to staré časy, stojace na terasách: mysleli ste si, že máte dobré miesto, a potom by sa niekto Sportingbet Slovensko pred vami vyvalil ty. Potom tu boli všetky stĺpiky, ktoré blokovali výhľad.Ľudia môžu mať ružové okuliare o minulosti, ale bol som taký šťastný, že sme sa presťahovali, pretože tam neboli správne zariadenia.

Môj obľúbený hráč nie je ten, ktorý by vyskočil najviac: veľmi sa mi páčilo Gudni Bergsson, aj keď ich v tom období prešlo toľko: Jay-Jay Okocha, Youri Djorkaeff, Ivan Campo, Fernando Hierro – jednoducho nevídané časy. Mysleli ste si, ako na zemi Sam Allardyce, ktorý bol manažérom v rokoch 1999-2007, presvedčil týchto ľudí, aby prišli do Boltonu, ale urobil to.

To bolo skvelé, ale éra Brucea Riocha, od roku 1992 do roku 1995, bola naozaj dobré aj pre mňa, pretože to bolo zostavené od hráčov z Veľkej Británie, takže to pôsobilo miestnejšie. Nebol to všetko pôvab, nie ľudia na konci svojej kariéry – kultivovali sme svojich vlastných ľudí.Facebook Twitter Pinterest Jay-Jay Okoha (vpravo) so Sylvainom Wiltordom z Arsenalu v zápase Premier League v roku 2003. Fotografia: Tom Jenkins / The Guardian

Teraz sa však cítim skutočne znepokojený; je to všetko trochu neskutočné. Kto za to môže? To siaha ďalej ako Ken Anderson, ktorý je majiteľom od marca 2016. Za mňa je určite vinný Anderson, ale úprimne povedané, písanie bolo na stene, keď to bol Phil Gartside, predseda rokov 1999 až 2015. Nezdalo sa, že by existovali nejaké kontroly a rovnováhy, bol to uzavretý obchod, nikto nevedel, čo sa deje v zákulisí. Bolo cítiť, akoby iba vládli všetkému medzi nimi, a ty si len myslíš: kam, preboha, peniaze šli? Všetky tie sezóny v Premier League, kam to všetko smerovalo?

Nemôžete uveriť, že sme skončili v situácii, v ktorej sme.Bolo to zlé riadenie a nakopnutie konzervy, a to neinvestovanie do budúcnosti, nešetrnosť.

Anderson nemal byť nikde blízko nášho klubu. Dosiahol úspech – dostal zákaz činnosti byť riaditeľom spoločnosti na osem rokov, ale EFL to sankcionoval. Bolo to smiešne – nemal by mať dovolené nikam blízko, ako som hovoril od prvého dňa. David Squires…Bolton, Bury a hrozba pre naše futbalové kluby Prečítajte si viac

Niektoré časti fanúšikovia si mysleli, že nás zachránil niekto, kto vošiel na poslednú chvíľu, keď sme boli pred súdom a v roku 2016 nás čaká likvidácia. Ľudia hovorili, akoby bol spasiteľom, ale pozrite sa na jeho doterajšie výsledky – vždy som cítil, mohlo to ísť iba jednou cestou.Určite to bude o tri a pol roka neskôr.

Šancu na prežitie hodnotím teraz na 50 – 50, ale nemyslím si, že je v záujme nikoho, aby klub prešiel do likvidácie, takže Dúfam len, že sa uskutoční dohoda o 11. hodine.