Spoločnosť LTA začína skúmať procedurálne nedostatky týkajúce sa väzneného tenisového trénera

Asociácia tenisových trávnikov oznámila nezávislé preskúmanie, ktorému predsedá Christopher Quinlan QC za roky, ktoré zlyhávajú pri varovaní pred trénerom Danielom Sandersom, ktorý bol v júli odsúdený na šesť rokov väzenia za sexuálne zneužívanie maloletého hráča.

LTA pripustila, že jej zabezpečenie zlyhalo, keď nekonala dostatočne na základe varovaní, a prisľúbila, že preskúmanie upozorní na tieto nedostatky.

V zadávacích podmienkach sa dohodol so športovými uzneseniami. , ktorý bude dohliadať na preskúmanie, LTA prisľúbila: „Prvoradým cieľom Bet 365 preskúmania je zabezpečiť, aby sa odhalili všetky nedostatky LTA a aby sa zabezpečilo, že sa budú poučiť a podobné nedostatky sa nebudú opakovať.“ LTA pripúšťa ochranu detí zlyhania po tom, čo tréner roky zneužíval hráčov Prečítajte si viac

V referenčných podmienkach sa uvádza, že Quinlan a jeho dvaja členovia panelu, Jane Aldred a Lisa Wilkins, obaja právni zástupcovia, by mali mať prístup ku všetkým potrebným materiálom a že preskúmanie má záujem hovoriť s jednotlivcami, ktorí sa priamo alebo nepriamo podieľali na udalostiach alebo ich ovplyvnili. “

Jeden rodič Richard Hughes, ktorý bol skúseným policajtom, v roku 2012 výslovne varoval, že vo svojom profesionálnom hodnotení Sanders osadil profil sexuálneho dravca.WTC aj LTA v tom čase vykonali určitú formu vyšetrovania na základe varovaní a sťažností podaných inými trénermi, že spoločnosť Sanders bola nedôveryhodná a správala sa veľmi neprimerane, obaja však Sandersovi umožnili pokračovať vo svojej úlohe a starať sa o mladé dievčatá.

LTA uviedla, že revízia zverejní svoju záverečnú správu s tým, že porota sama rozhodne, čo by sa malo zverejniť.V referenčných podmienkach sa uvádza, že ak sa pri preskúmaní zistia informácie o ďalších trestných činoch alebo o ochranných opatreniach, postúpia ich miestnemu Bet 365 orgánu „a prípadne aj polícii“.

Akékoľvek porušenie právnych predpisov týkajúcich sa tenisu byť zaslaný LTA alebo Tennis Walesu, „ktorý podnikne príslušné kroky“.

Hughes, ktorého dcéra sa sťažovala na šikanovanie zo strany Sanders na WTC, uviedol, že uvítal oznámenie o preskúmaní a dúfal, že ľudia dotknutá osoba predloží informácie a dôkazy. “Podľa mňa iba dôkladné a transparentné vyšetrovanie, s ktorým sa budú zodpovedať tí, ktorí v minulosti nechránili ochranu detí v minulosti, a získané ponaučenia, obnoví dôveru rodičov, hráčov a trénerov,” uviedol.