22bet

Nguyen: Chlapcov som dnes potopil chybami, oba góly boli hlúpe

Brankár Liberca Filip Nguyen si po domácej prehre 0: 2 v zápase 4. kola základnej skupiny Európskej ligy s Hoffenheimom veľa vyčítal obaja inkasovanej góly a porážku vzal na seba. Dvadsaťosemročný reprezentačný gólman bol presvedčený, že ak by pri prvej obdržané bránke v 77. minúte nepochybil, súper by v zápase neskóroval.

“Verili sme si, pretože doma môžeme hrať s každým, čo sa aj ukázalo. Chalani podali veľmi dobrý výkon, ale bohužiaľ dnes som ich potopil ja svojimi chybami. Povedal by som, že obaja góly boli dosť hlúpe,” uviedol v nahrávke pre médiá Nguyen .

“Samozrejme chlapci ma v kabíne podporili, ale ja viem svoje. Toto si budem veľmi dlho vyčítať. Aj kvôli chalanom. Podali skvelý výkon, všetci makali dozadu, hrali jeden za druhého. Potom keď počúvate v kabíne, ako chlapci makali, ako nemohli, tak ma to mrzí o to viac, “dodal Ngyuen.

Prvý gól dostal v 77. minúte po pokuse Christopha Baumgartnera, ktorý mu prekĺzol cez rukavice do siete. “Takáto strela? Čo k tomu povedať? Také by som mal chytať sto zo sto. Dnes som to nechytil, proste moja chyba,” ľutoval Ngyuen.

Vyčítal si aj situáciu pred penaltou. Po rohu netrafil balón a spoluhráč kamsi Mara zahral vo vápne rukách. Pokutový kop v 89. minúte s prehľadom premenil striedajúci Andrej Kramarič. “Vedel som, že sa zastaví. Čakal som, že to dá doprava, ale poslal ma na párok,” poznamenal Nguyen.

Liberec si podľa neho dokázal, že sa môže merať aj s bundesligovým súperom. “Keď hráme tímovo, jeden za druhého, tak môžeme hrať s každým, čo sa ukázalo. Hoffenheim mal problémy sa do nás dostať. Myslím, že by nedali gól doteraz, ale ja som im dva daroval,” povedal Nguyen.

Jeho tímu po porážke zostala už len teoretická 22Bet bonus nádej na účasť v jarnej vyraďovacej fáze. Na druhú Crvenú Zvezdu stráca Slovan dve kolá pred koncom šesť bodov a kvôli vysokej porážke 1: 5 v Belehrade má zatiaľ výrazne horšie vzájomnú bilanciu.

“Nepozeral sme na ostatných výsledky, chceli sme doma uhrať nejaké body. Aj keby sme urobili bod, udržal by nás v hre o postup. Teraz je postup v rovine nejakej teórie. Možno o to sa nám bude hrať lepšie bez nejakého tlaku. Už na začiatku s nami nikto moc nepočítal, že by sme mohli postúpiť. Môžeme hrať viac uvoľnene. Ostávajú nám dva zápasy, budeme chcieť byť aspoň tretiu v skupine a urobiť čo najviac bodov, “dodal Nguyen.